O mně

Jmenuji se Martina, své vystudované profesi (geodézii) se nyní moc nevěnuji, ale radost z aktivního trávení času venku (nejlépe na horách) mi zůstala. Více jak 13 let působím jako programová vedoucí na víkendových akcích a letních táborech pro dětskou skupinu,  od září 2018 jsem lektorkou Parkohrátek konaných v brněnském parku Lužánky.  Se svým psem Ollym pravidelně navštěvuji školy a školky s canisterapeutickým vzdělávacím programem. No a především jsem hrdou mámou dvou dětí. 

A právě mateřství (jak už to tak bývá), mě přivedlo k myšlence stvořit Hledálky. I dříve jsem se pohybovala hodně mezi rodiči a dětmi, ale najednou jsem byla opravdovou součástí této komunity a začala ji vnímat z jiného pohledu. Začala jsem zažívat rodičovské pocity na vlastní kůži a začala se setkávat s rodičovskými trablemi a otázkami. 

Mezi nimi se objevovaly i Jak zabavit…? Co dělat…? Co vytvořit…? Kam jít…? Proč jít…? 

Pokud pomineme technologie dnešní doby, jsou právě tyhle nezodpovězené otázky jedním z důvodů, proč si děti hrají v přírodě čím dál tím méně. Konkrétní stavy, na které jsem narazila jsou například nejistota rodičů, chybějící nápad, důvod nebo i snaha vyhnout se konfliktu s dítětem, které „musíme“ k něčemu přemlouvat a přesvědčovat. 

A tak jsem rozhodla spojit své záliby a zkušenosti, a vytvořit něco, co by mohlo pomoci rodičům i dětem v posílení kontaktu s přírodou i mezi sebou navzájem.

Mým oblíbeným heslem je „všeho s mírou“. Toto úsloví platí i pro přípravu programu pro děti. Nepodporuji to, aby rodiče zastávali roli animátorů veškerého volného času dětí. Věřím, že když dětem dáme prostor, čas a někdy malý námět, samy brzy vymyslí tu nejlepší hru. Ráda bych však rodičům, kteří tápou, váhají a možná se i trochu bojí, aby z procházky nebyla hodina hrůzy, dodat jistotu a přesvědčení, že být venku je prostě fajn.

Chtěla bych Vám předat inspiraci a povzbudit Vás k pobytu venku s Vašimi dětmi. Možná díky tomu probudíte i svou vlastní chuť chodit ven a zažijete radost z objevování toho, co všechno příroda nabízí. 

Mým přáním je, aby díky pozitivním zážitkům byla nakonec pro Vás i Vaše děti inspirací i motivací, proč trávit čas venku, právě sama příroda. Aby se stala hernou, učebnou i relaxačním místem.